rrf
23 اسفند 1401 - 21:09

برخورد قاطع و بازدارنده در انتظار هنجارشکنان است

بندرعباس-دادستان مرکزهرمزگان از رسیدگی بدون نوبت به پرونده های متهمان چهارشنبه آخرسال خبرداد وگفت: باهنجارشکنانی که بدون توجه به قوانین،نظم عمومی را برهم بزنند برخوردقاطع و بازدارندخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا احمدی منش عصر سه‌شنبه از رسیدگی خارج نوبت به پرونده های متهمان چهارشنبه آخر سال خبر داد و خاطرنشان کرد: با افرادی که بخواهند بدون توجه به هشدارها، با قانون شکنی و استفاده از مواد منفجره و اشتعال زا، سلامت مردم و امنیت روانی جامعه را خدشه دار کنند برخورد قضایی و بازدارنده خواهد شد.

این مقام قضایی در ادامه یادآور شد: نگهداری، حمل و خرید و فروش مواد محترقه نیز به موجب ماده ۱۲ قانون مجازات مرتکبین قاچاق اسلحه و مهمات جرم است.

وی درخصوص برخورد قضایی با مجرمان چهارشنبه‌سوری، بیان کرد: استفاده از مواد محترقه اگر منتهی به آسیب بدنی شود علاوه بر مجازات حبس، موجب محکومیت به پرداخت دیه به مصدومان نیز خواهد شد.

احمدی منش افزود: با اتخاذ تدابیر لازم، ضابطین قضایی به منظور شناسایی افرادی که از این موقعیت جهت تهدید سلامت مردم، تخریب اموال عمومی و برهم زدن امنیت شهروندان، سوء‌استفاده می‌کنند، اقدام خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تمامی مسئولان و ارگان‌های مربوطه برنامه‌ریزی لازم را برای پیشگیری از وقوع حوادث ناخوشایند چهارشنبه آخر سال به‌عمل آورده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در خاتمه ابراز امیدواری کرد: شهروندان با تبعیت از قانون و توجه به تذکرات مسئولان و همچنین پرهیز از تجمعات غیرضروری و اقدامات نابهنجار و مخاطره‌آمیز، پایان سال خوبی را برای خود و خانواده هایشان رقم بزنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1093298