rrf
01 فروردین 1402 - 10:30

اظهارات وزیر علوم درباره عملکردش در سال گذشته

وزیر علوم با تشریح عملکردش در سال گذشته از حمایت از اعضای هیات علمی جدید الاستخدام و جوان در هیات های امنای دانشگاه ها خبر داد.

محمد علی زلفی گل در گفتگو با خبرنگار مهردر پاسخ به این سئوال که به عملکرد خود در سال ۱۴۰۱ چه نمره ای می دهید، با بیان اینکه این سئوال سختی است افزود: برخی از ایده هایی که داشتم به دلیل اینکه نیاز به اعتبارات داشت شاید نتوانستم با سرعتی که علاقمند بودم محقق کنم.

وی ادامه داد: ولی بخشی از ایده ها و برنامه هایی که داشتم که زیاد به اعتبارات مالی وابسته نبود را توانستم اجرا کنم.

وزیر علوم گفت: ازجمله کارهای خوبی که در وزارت علوم انجام شد، تاسیس نظام ایده ها و نیازها و سامانه (نان) برای ارتباط دانشگاه و صنعت بود.

وی افزود: صندوق علوم، تحقیقات و فناوری، نیز ایجاد شد که یک منبع مالی برای امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است. همچنین معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاسیس و امریه پسا دکتری، امریه فناوری، دستار فناوری، تور فناوری، یا دکتری فناوری راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه در سالی که گذشت پردیس های فناوری توسعه یافت و نظام سنجش و انگیزش جدید برای اعضای هیات علمی و دانشجویان ایجاد شد، گفت: آیین نامه شناسایی و حمایت از دانشجویان سرآمد نیز در دست تدوین بوده و برای اعضای هیات علمی پایه های تشویقی پیش بینی و تصوب شده است.

زلفی گل ادامه داد: همچنین بحث حمایت از اعضای هیات علمی جدید الاستخدام در هیات های امنا دانشگاه ها پیگیری شد تا یک گرنت ویژه و پژوهانه برای آنها پیش بینی شود.

وی گفت: اگر چه نتوانستیم تمام ایده هایی را که داشتیم در کمترین زمان عملیاتی کنیم ولی در مجموع خداوند بزرگ را شاکرم که موفق شدیم در سال گذشته دستاوردهایی داشته باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1102590