rrf
01 فروردین 1402 - 12:29

اجرای پویش همراهان سفر در دو محور مواصلاتی کردستان

سنندج- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: پویش همراهان سفر امسال در دو محور سنندج به دهگلان و سنندج به دیواندره در حال اجراست و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

فرزاد حسنی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان بیش از ۶ هزار کیلومتر راه روستایی و حدود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن هم راه بین‌شهری شامل ۳۲۵ کیلومتر بزرگراه، ۸۸۸ کیلومتر اصلی و ۷۰۰ کیلومتر نیز فرعی و عریض است.

وی افزود: پویش همراهان سفر ایمن ویژه نوروز ۱۴۰۲ همزمان با سراسر کشور در جاده‌های استان از ۲۴ اسفند آغاز شده است.

حسنی خاطر نشان کرد: این پویش با هدف افزایش ایمنی سفرهای برون شهری در تعطیلات نوروزی و کاهش خطرات و سوانح رانندگی آغاز شده و در قالب این طرح برنامه‌های متنوعی اجرایی می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در قالب این طرح ۲ ایستگاه در استان شامل راهدارخانه صلوات آباد در محور سنندج-دهگلان و مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی آسایش در محور سنندج-دیواندره آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

حسنی افزود: در این پویش برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، موسیقی محلی، نقاشی کودکان، برنامه‌های آموزشی با موضوع مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی و اهدای جوایز اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پذیرایی و استراحت ویژه رانندگان و افزایش نشاط معنوی با اقامه نماز جماعت در ماه مهمانی خدا از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب پویش همراهان سفر ایمن در استان اجرا خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1102693